Dlaczego warto posiadać działki na Warmii i Mazurach?

lip 13, 2022 | Blog | 0 komentarzy

Polub nasz fanpage na Facebook:

Myślę że możemy śmiało założyć że każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku raz na jakiś czas. Chwili, w której nie musi się martwić bieżącymi sprawami tylko bez żadnych “ale” usiąść wygodnie w fotelu, wyprostować nogi i odetchnąć z ulgą. Takim warunków nierzadko towarzyszy wyjazd na urlop, co z kolei wiąże się z dodatkowymi, zazwyczaj wysokimi kosztami zakwaterowania, wyjeżdżając również możemy trafić na “kota w worku” – zdjęcia poglądowe ośrodka nie odzwierciedlają tego co widzimy w rzeczywistości.

A co jeśli zamiast konieczności wyszukiwania rzetelnego ośrodka możliwością byłby wyjazd na swoją własną działkę na Mazurach, ze swoim ulubionym widokiem przez okna, innymi słowy – do siebie?

Wyjątkowość Krainy Wielkich Jezior na Warmii i Mazurach.

Na początek powiedzmy sobie jedno: Tereny Warmii i Mazur należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce (i nie tylko – w 2011 Kraina wielkich jezior Mazurskich pojawiła się w finale “7 nowych cudów natury”). Kraina historyczna, emanująca spokojem i naturą, już samym krajobrazem wprawia w natchnienie i chęć odpoczynku. A jego form jest wiele – zacznijmy o ok. 2600 jezior (30% powierzchni terenu Warmii i Mazur to zbiorniki wodne), żeglarstwo, kajakarstwo, jazda na rowerze, czy też zbieranie grzybów lub podziwianie fauny i flory – z każdej z tych możliwości spędzania czasu można korzystać do woli, bez strachu przed “zmęczeniem materiału.

Dlaczego Mazury?

Mazury to „Cud Natury” w ogłoszonym w 2011 r. międzynarodowym konkursie „New7Wonders” Mazury zostały uznane jako jeden z 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi, w kategorii cud natury!

Dofinansowanie regionu

Na rozwój regionu w latach 2014 – 2020 przeznaczonych jest niespełna 7 MLD złotych ze środków unijnych. Łączna kwota planowanych inwestycji przekracza 13,6 MLD złotych!

Doskonała lokalizacja

Cena ziemi w Polsce jest ponad 2 razy niższa niż w Niemczech, zaś ceny gruntów z linią brzegową są aż 10 razy niższe niż podobne grunty na Zachodzie. Wybór odpowiedniej lokalizacji skutkuje wyeliminowaniem niskiej płynności inwestycji.

Rozwój infrastruktury komunikacyjnej

Mazury znajdują się w odległości, zapewniającej swobodny dojazd z Warszawy. Dodatkowo planowane są inwestycje, usprawniające komunikacje – budowa drogi S7 oraz trasy Via Baltica. W 2016r otwarte zostało międzynarodowe lotnisko w Szymanach niedaleko Szczytna.

Rozwój bazy hotelowej

W 2013 r. powstał hotel Mikołajki, pierwszy 5-gwiazdkowy hotel na Mazurach.

Atrakcyjna cena

Względem zagospodarowanych i popularnych kurortów morskich i górskich – cena działek na Mazurach jest dużo niższa niż porównywalne tereny zlokalizowane nad morzem i w górach.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Unikalny na skalę światową zespół połaczonych jezior, umożliwiających żeglugę po akwenach o łącznej długości ponad 200 km.

Oczywiście wraz z potencjałem turystycznym zauważymy rozwój agroturystyki: Wiele osób przeznacza swoje działki na Mazurach na kurorty, domy letniskowe, karczmy, kompleksy wypoczynkowe czy wypożyczalnie kajaków/rowerowe. Największe jeziora Mazur (Mamry, Niegocin, Śniardwy, Mikołajskie, Bełdany i Nidzkie) są połączone kanałem sięgającym 120km, co otwiera możliwości żeglarskie na długie dni. A z racji na charakterystykę gruntu oraz obszar prawnie chroniony – naturalny aspekt Mazur nigdy nie zostanie naruszony.

Na ten przykład zobacz rozwój kompleksu „Narusa” gdzie można było nabyć nieruchomości gruntowe w naszym programie przy Mierzei Wiślanej oraz wyjątkowej inwestycji Eco Masuria.

Z jakimi benefitami wiąże się własna nieruchomość gruntowa na Warmii i Mazurach?

Przybliżyłem czego można się spodziewać po Krainie Jezior Mazurskich. Można więc prosto wydedukować jaka kolej rzeczy nastąpi w momencie nabycia nieruchomości gruntowej w tym rejonie.

Po pierwsze, nie wyolbrzymiając – własny kawałek raju. Miejsce naszego wyboru na odpoczynek przed zgiełkiem miasta, napiętymi terminami oraz dziesiątkami telefonów biznesowych.

Po drugie – możliwości spędzania wolnego czasu na rozwijaniu swojego hobby/znalezieniu nowego (m.in żeglarstwo, którego polecam każdemu choć raz w życiu doświadczyć).

I po trzecie – z racji że Warmia i Mazury to kraina historyczna – możemy natknąć się na multum zabytków powstałych za czasów pruskich czy nawet starszych (m.in relikty po kulturze łużyckiej, która prowadziła osadniczy tryb życia ok. 2000 lat p.n.e).

Stańmy teraz po drugiej stronie barykady – w końcu kto nam zabroni na naszej własnej ziemi stworzyć własne pole namiotowe? Port z możliwością zacumowania dla mazurskich turystów? Tak jak wspominałem – poziom agroturystyki na Warmii i Mazurach jest bardzo rozwinięty właśnie z względu na atrakcyjność tamtejszych rejonów. A skoro potencjał rośnie, rośnie ilość turystów, musi też więc wzrosnąć liczba podmiotów w których turyści mogą spędzić czas. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poza własnym kątem na Warmii i Mazurach zwiększyć swój dochód pasywny.  Rzecz tak abstrakcyjna jak “zarabiać na urlopie” tu ma odniesienie w rzeczywistości.

Warunki i możliwości nabycia nieruchomości gruntowej na Warmii i Mazurach.

Wiemy już trochę o możliwościach tego regionu oraz okazjach jakie na nas czekają w związku z nabyciem własnej działki na Mazurach. Pora teraz na najważniejsze – jak takową ziemię nabyć? W rzeczywistości może to być prostsze niż wstępnie może się wydawać. Weźmy najpierw pod uwagę że ziemie które chcemy zakupić to przede wszystkim, według opisu nieruchomości, grunty rolne. Co za tym idzie – niska, atrakcyjna cena w porównaniu z gruntami innego rodzaju.

Spójrzmy teraz na właściwość rynku nieruchomości – jest to jeden z najbardziej stabilnych rynków z najmniejszym wskaźnikiem ryzyka. Ziemia to zasób ograniczony więc ceny mogą iść tylko i wyłącznie w górę. Dodatkowo, jako nieruchomość mamy wiele możliwość na przerobienie jej pod własny użytek (zmiana gruntu rolnego na np. gospodarczy, agroturystyczny) co z kolei również wpływa na wartość ziemi nabytej. Tak więc poza tym że wartość nieruchomości gruntowej wzrasta bez naszej ingerencji a przez rynek, to dodatkowo możemy ten dochód zwielokrotnić przeznaczając działkę pod konkretny użytek.

Warto również poruszyć temat samego nabycia działki z aktem własnościowym. Dla wielu może się to kojarzyć z koniecznością wydania jednorazowo dużej sumy pieniędzy, a nawet w pożyczką z banku, co skutecznie demotywuje. Na szczęście istnieją rozwiązania które pozwolą nam na nabycie gruntu bez ingerencji banków czy jednorazowej transakcji. Istniejące programy jak Treeneo czy Agrofortis pozwalają na zakup działki w systemie ratalnym uzgodnionym bezpośrednio ze sprzedającym działkę, co pozwala nam na stworzenie wygodnego planu spłat działki, której akt własnościowy będziemy mieć fizycznie w rękach.

Przykład:

Nabywasz nieruchomość 3000m2 (30 arów) w cenie 135.000zł na szlaku wielkich Mazurskich jezior! Twoja wpłata początkowa to 6000zł lub więcej. Podpisujesz akt własności oraz umowę w której zobowiązujesz się wpłacać minimum 500zł miesięcznie na poczet działki.

Jesteś w 100% zabezpieczony i OD PIERWSZEJ WPŁATY możesz w pełni korzystać z nieruchomości gruntowej np. rozpocząć budowę domków pod wynajem.

Chcesz poznać szczegóły?

Inwestycja w nieruchomości gruntowe na Warmii i Mazurach od 6000zł z aktem własności! Wyjątkowy plan budowania majątku, który pozwala Ci w PEŁNI korzystać z nieruchomości, jednocześnie opłacając je w wygodnych, niskich, miesięcznych wpłatach.

Podsumowując, wejście w posiadanie działki na Warmii i Mazurach wiąże się z gargantuiczną ilością benefitów, zarówno pod postacią otworzenia możliwości wypoczynku oraz spędzania aktywnie czasu w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, jak i pozwala nam wejść w rynek nieruchomości oraz zacząć dla nas budować prawdziwy majątek, ograniczany tylko naszymi możliwościami wkładu własnego, który prędko do nas wróci – z nawiązką.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artur Wiktor

Jestem fanem budowania dochodu pasywnego i zabezpieczenia swojego majątku, a co może być lepszego niż nieruchomości gruntowe? Współpracuje z firmą Treeneo już kilka dobrych lat. W programie Agrofortis posiadam 1,5 ha ziemi! Chętnie wytłumaczę Ci sposób działania i opowiem o możliwościach wykorzystania dźwignii Treeneo.

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnego wywiadu z właścicielem firmy Treeneo -
Markiem Klamutem!

Zostaw swój adres e-mail, a otrzymasz link do specjalnej rozmowy, dzięki której poznasz bliżej jego historię, dalsze plany, a także usłyszysz wiele cennych wskazówek od człowieka, który stworzył firmę Treeneo oraz program budowania majątku Agrofortis.

Dostęp do ekskluzywnego wywiadu z właścicielem firmy Treeneo, Markiem Klamutem właśnie został wysłany na Twoją skrzynkę email.