10 powodów inwestycji w nieruchomości

lut 28, 2022 | Blog | 0 komentarzy

Polub nasz fanpage na Facebook:

10 powodów inwestycji w nieruchomości

Dlaczego warto nabyć działki na Mazurach? Poznaj 10 powodów!

Mam dla Ciebie 10 powodów dlaczego inwestycja w nieruchomości jest jednym z najbardziej rozsądnych posunięć w celu pomnożenia swojego kapitału. Z minimalnym nakładem oraz dozą cierpliwości jesteś w stanie zabezpieczyć się na dekady do przodu. Jak? już tłumaczę:

 

Powód

Zacznijmy od podstaw – Nieruchomości są nieodłączną częścią Naszego życia. Czy tu mowa o rodzinnym mieszkaniu, domu czy letniskowej działce na Mazurach, zawsze sprowadza się to do jednego – miejsca gdzie możemy spocząć, z dachem nad głową, wyciszyć się z dala od miastowego zgiełku. Każdy potrzebuje takiego miejsca – dlatego też na nieruchomości zawsze będzie popyt, niezależnie od ruchu na innych rynkach.

Powód

Rynek nieruchomości jest rynkiem skończonym. Nie ma nieskończenie wiele miejsca na zabudowę, z każdym rokiem jest go coraz mniej patrząc się na rozwój rynku deweloperskiego oraz świadomość ludzką w temacie rentowności rynku nieruchomości. Dotyczy to zarówno przestrzeni wokół dużych miast jak i lokalizacji wypoczynkowych – dostępność działek na Warmii, Mazurach czy przy dużych zbiornikach wodnych jak Solina lub Jezioro Rożnowskie już jest na pograniczu dostępności uwzględniając konieczność ochrony terenów zielonych. Na szczęście nie znaczy to że w pewnym momencie po prostu przestaniemy budować – Nieruchomości najjaśniej błyszczą na rynku wtórnym.

Powód

Jedną z największych zalet obrotu nieruchomościami jest ich namacalność. W przypadku rynku akcji, obligacji czy lokat obracamy wirtualnym produktem – nigdy go nie zobaczymy, nigdy go nie dotkniemy. W przypadku nieruchomości kwestia jest zupełnie inna: Przejedziemy przez drogę, przekroczymy most, przejdziemy przez próg, wejdziemy do klatki schodowej. Namacalnie doświadczymy majątku oraz będziemy mieć większą pewność wartości a przede wszystkim – co możemy z nim zrobić.

Pomijając powyższe podstawowe uzasadnienia, należy pamiętać że nieruchomość jest uniwersalnym narzędziem inwestycyjnym – mamy nad nią pełną kontrolę, znamy jej wartość i wiemy co możemy zrobić w celu jej powiększenia.

Powód

Wartość każdej nieruchomości można podnieść na wiele sposobów – czy to zmiana przeznaczenia działki z rolnej na budowlaną (które są więcej warte), czy odświeżenie samego budynku do współczesnych standardów, czy nawet wybudowanie altanki z grillem na działce letniskowej na mazurach w celu zwiększenia atrakcyjności wynajmu krótkoterminowego. Masz pełną kontrolę nad tym co się dzieje z Twoją własnością – i to Ty najwięcej zyskujesz na zmianie jej wartości.

Powód

To co się dzieje z Twoim gruntem zależy tylko od Ciebie i Twojej wiedzy. Twoje zdanie jest absolutne i jeżeli wyrazisz chęć zmiany nie potrzebujesz wielkiego planu zmian – po prostu je wprowadzasz. W porównaniu do sytuacji na innych rynkach inwestycyjnych elastyczność nieruchomości przoduje z dużym zapasem.

Powód

Każda przemyślana zmiana jest dobra! Możliwość podnoszenie wartości nieruchomości to jej niebywały atut. Mowa tutaj zarówno o zmianach estetycznych (podniesienie standardu nieruchomości poprzez zakup nowego wyposażenie, remont/odświeżenie wnętrz oraz elewacji), zmianach ekspansyjnych (rozbudowa/przebudowa budynku) czy zmianach rekreacyjnych (wybudowanie altany, dbanie o ogród czy zainwestowanie w sprzęt rekreacyjny taki jak siatka do gry czy przestrzeń przeznaczona do wspólnego grillowania). Takie zabiegi jak zabudowa, stworzenie bądź ulepszenie istniejącej sieci łączącej dom z mediami czy też nowe ogrodzenie nie dość że dają świetny efekt, to też mogą zwielokrotnić wartość początkową. Nawiązując do analogii sadowniczej – im bardziej zadbamy o drzewo za młodu tym większe plony zbierzemy za lata.

Przejdziemy teraz do konkretów, czyli bezpieczeństwa inwestycji w nieruchomości, zysków oraz tego, czego można się spodziewać.

Powód

Bezpieczeństwo nieruchomości. To bezapelacyjnie czynnik który sprawia że do rynku nieruchomości z roku na roku przekonuje się coraz więcej osób. Dlaczego? Z prostej przyczyny – na konto można się włamać i ukraść pieniądze. Do domu można się włamać i ukraść wyposażenie. Można po cichu zamieszkiwać na działce na Mazurach i zdewastować to w co człowiek włożył czas i pieniądze. Ale nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, żeby komuś ukradli…dom. 

Wyposażenie można nabyć na nowo, dewastacje można remontować, ale rdzeń nieruchomości, jej cel i zamiary wobec niej są nie do ruszenia. 

Dodatkowo, nabywając prawa własności do nieruchomości automatycznie dostajemy najmocniejszy zestaw uprawnień jaki możemy dostać – po prostu jest nasza. Nieruchomość jako jeden z niewielu produktów rynkowych daje nam spokój w dwóch aspektach inwestycyjnych – językowym i ryzyka.

Powód

Kwestia zysków z posiadania nieruchomości to kolejny stabilny filar z jakim mamy do czynienia. Oczywiście – nie ma sektora bez ryzyka, ale to właśnie nieruchomości mają największy stosunek proporcjonalny zysku do ryzyka. Choć ceny wciąż idą w górę, rynek jest stabilny i nie reaguje na większe wahania. Rosnący popyt,pomimo ograniczenia ziemi, tylko utwierdza nas w przekonaniu że pomimo fluktuacji rynek wciąż stoi stabilnie – i będzie nadal wzrastał. To tylko i wyłącznie w Twojej kwestii czy podejmiesz się inwestycji, oraz w jakiej lokalizacji (a pamiętajmy – strategiczna lokalizacja będzie miała swoje odniesienia w zyskach jakie będą wpływać).

Powód

Wracając do wcześniej wspomnianej elastyczności – warto jeszcze raz zaznaczyć jej możliwości. Tak jak z większością produktów na rynku istnieje tylko możliwość skup/sprzedaż, tak w przypadku nieruchomości są to tylko dwie z wielu możliwości. Obiekt można również wynająć, podnająć, wydzierżawić, zastawić – i tak dalej. (Ciekawostka – większość działek na Warmii i Mazurach jest wynajmowana bezpośrednio od właścicieli, co za tym idzie łańcuch komunikacji i przepływ zysków jest bezpośredni) Dzięki temu unikamy pozbycia się produktu, a jeszcze gwarantujemy sobie stabilny zysk na lata do przodu.

Powód

I ostatnie, patrząc już w szerszej perspektywie biznesowej – nieruchomości są furtką wejścia na rynek, za czym idzie odpowiednie finansowanie. Niewątpliwie są kapitałochłonne, czasochłonne, a wejście w posiadanie liczy się z posiadaniem odpowiedniego nakładu. Na szczęście istnieją programy dofinansowania, rozłożenia opłat na raty czy też nabycia za niewielką gotówkę. A w razie konieczności – banki chętnie udzielają kredytów w celu nabycia nieruchomości ze względu na wysoki odczynnik spłacalności oraz stabilności rynkowej.

Podsumowując – powyższe 10 punktów powinny rozwiać większość wątpliwości czy wejście w rynek nieruchomości jest ryzykowny czy wręcz przeciwnie – szansą na dodatkowy, stabilny dochód.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artur Wiktor

Jestem fanem budowania dochodu pasywnego i zabezpieczenia swojego majątku, a co może być lepszego niż nieruchomości gruntowe? Współpracuje z firmą Treeneo już kilka dobrych lat. W programie Agrofortis posiadam 1,5 ha ziemi! Chętnie wytłumaczę Ci sposób działania i opowiem o możliwościach wykorzystania dźwignii Treeneo.

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnego wywiadu z właścicielem firmy Treeneo -
Markiem Klamutem!

Zostaw swój adres e-mail, a otrzymasz link do specjalnej rozmowy, dzięki której poznasz bliżej jego historię, dalsze plany, a także usłyszysz wiele cennych wskazówek od człowieka, który stworzył firmę Treeneo oraz program budowania majątku Agrofortis.

Dostęp do ekskluzywnego wywiadu z właścicielem firmy Treeneo, Markiem Klamutem właśnie został wysłany na Twoją skrzynkę email.